מטרת פרוייקט ה - Blink Engine :

מטרת הפרוייקט הינה להקנות דרך פשוטה ואינטואיטיבית לבניית אתרים ו- WEB APPLICATIONS יחודיים וברמת מורכבות גבוהה באופן מהיר ומדויק, ולהקנות להם יכולות עריכה מתקדמות תוך שמירה על זמני פיתוח קצרים במיוחד. 

המערכת נבנתה על פי מפרט ומיועדת לשמש מתכנתים ובוני אתרים בבואם לבנות אתרים 'התפורים' למידת הלקוח, ונועדה לגשר על הפער הגדול שבין בנייתם של אתרים מורכבים ובעלי ייחודיות גבוהה לבין מערכות ניהול התוכן, הקידום והאבטחה הבנויות לרוב בצורה שאינה מאפשרת גמישות ומימוש של ממשקי משתמש מורכבים.  

מה ההבדל בין מערכת ה -  Blink Engine לבין מערכות דומות בשוק?

בשתי מילים ניתן להגדיר את מערכת הBlink כ - שינוי בתפיסה.

הגישה הרווחת של המערכות הקיימות בשוק כיום כגון wordpress, ג'ומלה או כל Content Management System אחרת היא לבנות מערכת המיודעת בראש ובראשונה למשתמש הסופי, קרי הלקוח. על כן מערכות אלו בנויות לרוב כפלטפורמה אחידה, בעלת אפשרות להתקנה של מודלים שונים, plugins, רכיבים ו- themes  אשר בנויים בצורה אחידה ומקובעת, אשר חסרה את הגמישות והפתיחות הנדרשת למימוש עיצובים מורכבים 'החורגים' מהנורמה - כל זאת על מנת להתאים למשתמש הקצה בצורה אחידה עד כמה שאפשר. מתכנת אשר ניגש לפרוייקט ובחר באחת המערכות הללו כפלפורמת הבסיס שלו, נקלע למצב בו ניתנת לו מערכת דיי גדולה ומסורבלת, שעל מנת להתאימה לדרישות הלקוח ועדיין לספק מחיר תחרותי וזמני  פיתוח קצרים, נכפה עליו לבצע פשרות בעיצוב ובממשק המשתמש או לבחור לפתח את הרכיבים שהוא נדרש אליהם בצורה עצמאית, דבר המייקר במידה רבה את הפרוייקט - התייקרות המגולגלת אל פתחו של הלקוח.  

הגישה שלנו בעת פיתוח מערכת הBlink Engine היא שונה - ימירת כלי פיתוחי חזק, גמיש, ומהיר הבנוי עבור המתכנת בראש ובראשונה. 

במקום להתמקד בלקוח הסופי, ולהעמיד מערכת Stand Alone בעלת סט של רכיבים קבועים מראש וקשים מאוד להתאמה אישית, בחרנו ליצור מערכת שהיא סט של כלים טכניים עבור מפתח האתר. המערכת נועדה להיות מולבשת על גבי ממשק משתמש התפור אישית, ובכך לבטל את הצורך בהתאמה ספציפית של רכיבים קיימים על מנת ליצור את חוויית המשתמש הרצויה. 

האם המערכת היא למעשה  Framework?

בהחלט, אך היא גם הרבה יותר מזה. 

המערכת נבנתה על מנת לספק כלים טכנים ו- API נוח למפתחי אתרים, אך היא גם מספקת מגוון כלי-קצה המוטמעים מראש ומגיעים מוכנים לשימוש הלקוח.  

מה כוללת מערכת ה-Blink Engine?

Blink Engine בנויה על גבי פלטפורמת ה - CODEIGNITER הנפוצה. כך שלמעשה נקודת ההתחלה הבסיסית מאפשרת גישה נוחה לכל ה-API הקיימים של  CODEIGNITER ועוד הרבה מעבר:

  • הרכבה, חיבור ותפעול ה - ROUTER
  • טיפול מלא ב DATA הכולל יצירה מחיקה ועריכה של עמודים ואלמטים.
  • שלל ממשקי עריכה: עורכים פרונטלים מתקדמים בשיטת What You See Is What You Get עם שלל      אופציות DRAG & DROP.
  • אפשריות מובנות עבור  SEO, דוגמת ALT ותגי מטה, בצורה אוטומטית, יעילה ונוחה לשימוש.
  • מערכת טיפול במשתמשים מובנית מראש. 
  • אלמנטים יעודיים עבור חנויות אינטרנטיות ו-E-commerce
  • תשתיות מובנות ונוחות עבור פיתוח בעזרת כלי הפיתוח המתקדמים והנפוצים כיום, כולל תשתית LESS ותשתית BOOTSTRAP.
  • ועוד הרבה אלמנטים נוספים המאפשרים פיתוח מהיר, רובוסטי וגמיש...

כיצד המערכת עושה טיפול יעיל ב- DATA כאשר ה- DATA יכול להיות כמעט כל דבר ולשמש למטרות שונות?

במערכת ה-Blink  אימצנו את הגישה של NOSQL.

לצערינו NOSQL עדיין לא נכלל ברוב חבילות האחסון הסטנדרטיות, כך שלמעשה נדרשנו לממש את עקרונות  ה - NOSQL על גבי MYSQL. מימוש ייחודי זה מאפשר למערכת לטפל בסוגי DATA שונים בצורה יעילה ועדיין לרוץ בצורה נוחה על גבי אחסון LAMP סטנדרטי לחלוטין.

המערכת בנויה במבנה EGALE DEVELOPMENT המאפשר קלות של שינויים, הוספה של רכיבים וכמובן העתקה קלה ופריסה של רכיבים מפרויקט לפרויקט.

HTML5, WEB APP, PRALLEX ודרישות 'פיקסל פרפקט'

המערכת הינה חדשנית ועדכנית אשר נבנתה ושומשה במגוון פרוייקטים מורכבים ומתוך דרישות לטכנולוגיה הכי עדכנית כיום.  כל מפתח הנדרש פעם לבניית אתר מורכב בתצורות מתקדמות על פלטפורמה קיימת, לדוגמא בניית אתר PARALLEX על גבי wordpress, נתקל במחסומים שונים הנובעים מחוסר תאימות בין דרישות מערכת ה-wordpress בעת פיתוחה לבין דרישות הWEB כיום. המפתח אם כן נדרש למגוון טריקים, האקים ומימושים לא יעודיים על מנת לעקוף את המגבלות ולעצב את המערכת לצרכיו.

במערכת ה-Blink Engine המגבלות העיצוביות הינן קטנות ביותר עד לא קיימות. בין אם הדרישה היא ריצה ב AJAX או אפילו בoffline מלא, המימוש במערכת הינו פשוט, קל ומרגיש טבעי ונכון.   

מצב המערכת כיום:

המערכת נמצאת בפיתוח מתמיד כבר כמעט 3 שנים. כאשר בשנתיים האחרונות היא משתמש את חברת ILT המתמחה בפיתוח תוכנה ואת חברת הבת לעיצוב ובניית אתרים,  BLINK. על בסיס המערכת פותחו כבר מאות פרויקטים.

BLINK מאפשרת כיום שימוש במערכת תחת שני ערוצים מרכזיים -

בניה של אתר מלא ע"י צוות ה-web המיומן של Blink מהמסד ועד הטפחות, על בסיס עיצוב קיים או אחד שיסופק ע"י אחד מהסטודיואים ואנשי הקריאייטיב אשר עובדים איתנו, מהמובילים בתחומם בארץ.  

רכישת רשיון שימוש עבור פרוייקט יחיד או רשיון שימוש שנתי עבור חברה מבצעת או עבור תכנת יחיד בעד רשיון שימוש מסחרי במערכת. רשיון הכולל בתוכו שעות תמיכה. פתרון זה הוא אידאלי עבור מי שמחפש  מערכת backoffice מלאה, יעילה ונוחה לפרוייקט קיים.  

 החזון:

כיום אנו בBlink נערכים להוציא את המערכת לקהל הרחב,כאשר ליבת המערכת תימצא תחת רישיון חינמי המתיר שימוש פרטי בלבד, ורישיון מסחרי בתשלום מלא.

רכיבים שונים עבור המערכת יוצאו כקוד פתוח, על מנת לבנות קהילה תוססת שתוסיף ותחזק את הפיתוח והמטרה הינה ליצור סביבה עשירה בעלת מגוון רכיבים שונים, תוספות, תבניות, אפליקציות מובנות מראש, וכמובן Market Place ייעודי שבו יוכלו מפתחים לסחור ברכיבים שונים על בסיס מערכת הBlink Engine, מתוך מחשבה עתידית להוציא את המערכת כולה כקוד פתוח וחופשי לשימוש.    

בשורה התחתונה -

לשים את המתכנת במרכז ולספק לו את הכלים הדרושים על מצנת ליצור אתרים ייחודיים ומרהיבים בזמן קצר!